عکس حکیم دکتر حسین روازاده - پدر طب اسلامی ایرانی
بیوگرافی حکیم دکتر حسین روازاده و فعالیت‌‌های ایشان

بیوگرافی حکیم دکتر حسین روازاده

حکیم دکتر حسین روازاده پزشک عمومی، محقق و متخصص در زمینه طب سنتی اسلامی است که به خاطر نقدها، همایش‌ها و سخنرانی‌هایش در زمینه سلامت و طب سنتی به شهرت رسیده است.

ایشان مدیریت آموزشگاه احیای سلامت را بر عهده داشته و به مداوای بیماران از طریق طب سنتی ایرانی اسلامی می‌پردازد. ویزیت بیماران در مطب توسط همکاران ایشان انجام شده و خود دکتر روازاده فقط بیماران خاص را ویزیت می‌کنند.

 

عکس حکیم دکتر حسین روازاده - پزشک و پژوهشگر طب سنتی اسلامی
حکیم دکتر حسین روازاده – پزشک و پژوهشگر طب سنتی اسلامی

دکتر حسین روازاده در بیست و شش مرداد ماه سال ۱۳۳۵ هجری شمسی مصادف با عاشورای حسینی سال ۱۳۷۶ هجری قمری در خانواده‌ای مذهبی چشم به جهان گشود.

خانواده ایشان از امکانات مادی خیلی خوبی برخوردار نبودند ولی دکتر روازاده با کار کردن و تلاش موفق به اخذ مدرک دیپلم گردیدند و سپس خدمت سربازی خود را در نیروی هوایی گذراندند. ایشان در دوران انقلاب نیز هم‌پای دیگر مردم غیور ایران زمین در تظاهرات‌ها حضور فعالی داشتند.

تحصیلات دانشگاهی دکتر روازاده:

دکتر روازاده برای ادامه تحصیل، عازم کشور ایتالیا شدند و پس از آشنایی با زبان آن کشور در رشته پزشکی مشغول به تحصیل گردیدند.
پس از اتمام تحصیلات مجدداً به کشور ایران بازگشتند و در دانشگاه تهران نیز طبق قوانین مربوط به فارغ التحصیلان خارج از کشور، دوره های در نظر گرفته شده را با موفقیت گذراندند و مدرک آن دانشگاه را نیز اخذ کردند و با وضعیت پزشکی کشور و نوع بیماریهای رایج کاملاً آشنا شدند. (دارای مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه تهران به شماره نظام پزشکی ۵۸۲۹۰)

آشنایی با طب سنتی و اسلامی:

مداوا و درمان بیمارانی که با روشهای بسیار ساده و متفاوت با روشهای طب مدرن توسط حکما بهبود می یافتند، از دوران کودکی در خاطر ایشان مانده بود و این امر تاثیر خوبی در ذهن دکتر گذاشته بود.
در دوران تحصیلات خارج از کشور نیز در کنار تحصیلات با طب مکمل هم آشنا شدند و پس از بازگشت، آموزه های خود را در داخل کشور نیز مورد استفاده قرار دادند.

دکتر روازاده سپس در خصوص مواد غذایی تحقیقات فروانی نمودند تا مواد غذایی که در دوران قدیم مورد استفاده قرار می‌گرفته و مورد تایید حکمای ایرانی نیز بوده‌اند و یا آن دسته از مواد غذایی را که آنان مردم را از خوردن و استفاده نهی می‌کردند را شناسایی کنند و در این زمینه کتب قدیمی و نظریات حکما را نیز مورد مطالعه قرار دادند و طب سنتی را بیش از پیش فرا گرفتند.
در این میان با مطالعه احادیث و روایات مربوط به طب اسلامی با گنجینه با ارزش و بی‌بدیلی که متصل به وحی الهی و کلام حق تعالی بود نیز آشنا شدند.

آگاهی از دسیسه استعمار در زمینه تخریب تغذیه جهانی:

در ادامه تحقیقات دکتر متوجه شدند که حتی در دوران قاجار درگیری‌هایی بین حکما و دولت وقت بابت مقابله با دسیسه‌های استعمار در زمینه تغذیه بوده است، من جمله در زمینه چای که منجر به نامه‌ای شد که حکما به دولت دادند و در آن بیان کردند:

چرا می خواهید در این مملکت گیاهی را باب کنید که حتی الاغ‌ها به مزارع آن نیز حمله نمی‌کنند (هیچ آفتی ندارند). چای عامل سودا و سودا عامل سرطان است.

دکتر حسین روازاده

سپس مواد غذایی رایج در بازار را مورد بررسی قرار دادند و مواد ناسالم و سودازا را شناسایی کردند.

با مطالعات فوق و با توجه به دیدگاه ایشان که در خصوص مسائل سیاسی نیز داشتند ایشان به این نتیجه دست یافتند که یک دست مخوف پنهانی به نام صهیونیسم مسئله تغذیه جهان را در اختیار گرفته و آنگونه که با منافع و خواسته‌های خود منطبق است با این ابزار مهم دنیا را به بازی گرفته است.

این مسئله آنقدر مهم و کلیدی است که برای خنثی سازی این دسیسه بزرگ و بازگرداندن فرهنگ تغذیه سالم که میراث گذشتگان ما بوده است، دکتر روازاده کمر همت بسته است و تلاش‌های زیادی نموه‌اند و با ایراد سخنرانی نسبت به آگاه سازی مردم عزیز ایران و هم وطنان گرامی اقدام نموده‌اند و از این طریق و روش‌های مختلف سعی در ارتقای فرهنگ تغذیه و بهداشت جامعه می‌نمایند و تجارب و دانسته‌های خود را در اختیار عموم قرار می‌هند.

دکتر روازاده بیماران خود را با استفاده از طب اسلامی و سنتی درمان می‌نمایند و بسیاری از بیماری‌هایی که طب امروزی برای آن حرفی برای گفتن ندارد و در درمان آن عاجز است یا بیهوده بر مشکل بیماران می‌افزاید را به فضل خداوند متعال درمان قطعی می‌نمایند.

اظهار نظرهای جنجالی دکتر روازاده:

دکتر روازاده در حوزه سلامت و پزشکی به اظهار نظر‌های خاص و بعضاً جنجالی شناخته می‌شود که موافقان و مخالفان خود را دارد. سخنان دکتر روازاده با آگاهی از دسیسه استعمار در زمینه تخریب تغذیه جهانی است و در همایش‌ها و سخنرانی‌های خود تلاش در آگاه کردن مردم نسبت به این موضوع و ارتقای فرهنگ تغذیه مردم را دارد.

مجموعه‌های منتشر شده:

  • سه مجموعه سخنرانی‌ از حکیم دکتر حسین روازاده (لوح فشرده) – منتشر شده توسط موسسه احیای سلامت
  • کتاب بهداشت تغذیه از دیدگاه حکمای پزشکی ایرانی (کتاب تغذیه) – انتشارات علم اندوزان
  • کتاب خفی دارویی – انتشارات علم اندوزان
  • کتاب خفی کنجد و مشتقات آن – انتشارات علم اندوزان
  • کتاب پرسش‌های شما و پاسخ‌های حکیم دکتر روازاده (چهار جلد) – انتشارات علم اندوزان
  • مجموعه آموزشی طب سنتی اسلامی (دوره مقدماتی) – شامل ۲۰ کتاب‌ آموزشی و ۳۰ دی‌وی‌دی صوتی تصویری از دکتر روازاده و دیگر اساتید طب سنتی

↩️ مشاهده و خرید کتاب‌ها و سخنرانی‌های دکتر روازاده

 

⭐️ به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟